Profilaktyka szkolna

Jesteś tu: » Strona główna » Profilaktyka szkolna

W dniach 17-20 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów najmłodszych klas. Każda z klas miała możliwość uczestniczyć w dwóch spotkaniach, podczas których poruszone zostały takie zagadnienia jak: wspólna integracja, pokazanie podobieństw i różnic w zachowaniu, emocjach, wyglądzie i postrzeganiu sytuacji.


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS I-III  „PRZEMOC I AGRESJA W ŚRODOWISKU RÓWIEŚNICZYM- WCZESNA PROFILAKTYKA ZACHOWAŃ AGRESYWNYCH.”
czytaj więcej

Tegoroczny konkurs organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach skierowany był do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 gimnazjalnych z terenu powiatu szamotulskiego. W tym roku zadaniem, jakie stanęło przed uczniami było wykonanie plakatu na temat „I ty możesz zapobiegać przemocy!” lub przygotowanie opowiadania, wiersza lub innej formy literackiej na ten sam temat. 


SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE POD HASŁEM „I TY MOŻESZ ZAPOBIEGAĆ PRZEMOCY!”
czytaj więcej

W dniach 5-7 listopada br. w naszej szkole odbyły się systemowe warsztaty profilaktyczne prowadzone przez p. Marka Szczodrowskiego, profilaktyka i byłego policjanta. Warsztatami objęci zostali zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz rodzice.  Tematyka warsztatów dla uczniów była zróżnicowana ze względu na wiek. Uczniowie klas 4 uczestniczyli w warsztatach pt. „ Porozmawiajmy o agresji i przemocy. Jak zachowywać się by nie krzywdzić innych.”  Uczniowie pozostałych klas brali udział w warsztatach pt. „Zagrożenia których nie zauważamy- E – papierosy, wyroby nikotynowe, napoje energetyczne, suplementy diety - jako wejście w świat środków psychoaktywnych.WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS 4-8 I 3 GIMNAZJUM,  NAUCZYCIELI I RODZICÓW.
czytaj więcej