WYSTAWA "SZKOŁY ŚWIATA"

Jesteś tu: » Strona główna » WYSTAWA "SZKOŁY ŚWIATA"

WYSTAWA "SZKOŁY ŚWIATA"

Wszystkich chętnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedze na temat edukacji w krajach Ameryki Południowej i Środkowej oraz Azji i Afryki zapraszamy na wystawę udostępnioną przez Fundację Edukacji Międzykulturowej na tablicy przy bibliotece szkolnej.

Wystawa ukazuje w jakich warunkach uczą się dzieci, jak wyglądają miejsca do nauki, przybory szkolne, z jakich pomocy w nauce korzystają, jakie mają zeszyty i zabawki, a także obowiązki domowe. Zdziwienie może budzić fakt, że są zakątki gdzie zdarza się, że uczniowie aby dotrzeć do szkoły muszą pokonać pieszo od kilku do kilkunastu kilometrów. W niektórych szkołach jeden podręcznik przypada na całą klasę.  Po obejrzeniu wystawy może bardziej docenimy to co mamy.

Zapraszam

J.G.