WYGRAJ SZANSĘ - SP PNIEWY

Jesteś tu: » Strona główna » osiągnięcia » WYGRAJ SZANSĘ - SP PNIEWY

WYGRAJ SZANSĘ - SP PNIEWY

Szkoła Podstawowa w Pniewach została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim programie i konkursie Wygraj szansę. Jest to program dydaktyczno - kulturalny w ramach projektu "Trzeźwość na co dzień dla dzieci i młodzieży uzdolnionej z całej Polski.

Celem programu "Wygraj szansę",  jest odkrywanie talentów artystycznych, budzenie zainteresowań kulturalnych, popularyzacja polskiej twórczości artystycznej, rozwijanie talentów i inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań, i doskonalenie warsztatu wykonawczego.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest telewizja polska TV - Media Agencja Telewizyjno - Estradowa z siedzibą w Łodzi.

Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku, wtedy to nasza uczennica Marta Łuczak zdobyła I miejsce w Polsce. W dniu 26 października 2016 roku odbyła się druga edycja tego programu.

Przed konkursem, na zaproszenie pana prezesa, wystąpiła Marta Łuczak - obecnie uczennica technikum hotelarskiego.

Następnie przesłuchano 13 uczestników z różnych szkół podstawowych i gimnazjum.

Nasza uczennica Aleksandra Makowska z klasy 5 a zdobyła wyróżnienie. Zaśpiewała profesjonalnie piosenkę "Pięknie żyć". Artystce towarzyszyła 3 osobowa grupa taneczna w składzie: Konstancja Zajas, Marlena Rabska i Hanna Marcinkowska.

Wyróżniona Ola otrzymała DVD oraz dyplom, a taneczna grupa - dyplomy i książeczki. Nie odbyło się także bez listu gratulacyjnego dla przygotowującego opiekuna.

Szkoda tylko, że w konkursie nie wyodrębniono kategorii dla uczniów szkół muzycznych i podstawowych. Byłaby wtedy szansa na wyższe miejsce.

                                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                             A. Mikołajczak

Zobacz podziękowanie klikając w zdjęcie.