FINAŁ X KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Jesteś tu: » Strona główna » osiągnięcia » FINAŁ X KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

FINAŁ X KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Bartosz Bławat uczeń klasy 5b zdobył II miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i otrzymał tytuł laureata. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 25 kwietnia w Poznaniu.

W finale konkursu pod patronatem Marszalka Województwa Wielkopolskiego  oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uczestniczyło 638 uczniów , w tym ponad 200 ze szkół podstawowych. Pytania konkursowe obejmowały wiedzę dotyczącą przebiegu walk, umundurowania, postaci oraz miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Sukces Bartka wpisuje się w tradycje naszej szkoły , która biorąc udział w konkursie od 2008 roku może poszczycić się 6 laureatami oraz 5 wyróżnieniami.