WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA KLAS IV-VII

Jesteś tu: » Strona główna » Profilaktyka szkolna » WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA KLAS IV-VII

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA KLAS IV-VII

W dniach 18-19 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV-VII.  Tematyka warsztatów była zróżnicowana ze względu na grupy wiekowe.

Uczniowie klas IV i V mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pt. „Porozmawiajmy o agresji i przemocy. Jak zachowywać się, by nie krzywdzić innych?”, podczas których zdobyli wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu komunikacji i nawiązywania relacji rówieśniczych bez przejawów agresji oraz przećwiczyli umiejętność rozwiązywania konfliktów. Uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztacie pt. „Konkurencja rówieśnicza- powody, skutki i przeciwdziałanie”,  w czasie których dowiedzieli się, czym jest konkurencja rówieśnicza, jakie niesie ze sobą ryzyko i czego w związku z tym powinni unikać. Dla klas VII zaplanowany został warsztat dotyczący zagrożeń związanych z popularnymi wśród młodzieży współczesnymi mediami- „Era facebooka, youtuba i blogosfery- młodzież w świecie nowych mediów”.

Ponadto, dzięki dodatkowym środkom z GKPIRPA w Pniewach, udało się w dniu 20. 12.2017r. zorganizować dla każdej z siódmych klas dodatkowy warsztat pt. „Porozmawiajmy o zażywaniu środków psychoaktywnych, fakty, mity, pytania dotyczące uzależnień”.

Martyna Grobelna