PRZYGOTOWANIA DO ORSZAKU TRZECH KRÓLI

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » PRZYGOTOWANIA DO ORSZAKU TRZECH KRÓLI

PRZYGOTOWANIA DO ORSZAKU TRZECH KRÓLI

Dnia 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. 


Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.


Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.


Uczniowie naszej szkoły na lekcjach religii bardzo ambitnie przygotowywali się do Orszaku Trzech Króli, który dnia 6 stycznia przejdzie również ulicami miasta Pniewy.  Radość jaka towarzyszyła dzieciom w przygotowaniu atrybutów na ten uroczysty dzień udzielała się spotykanym na szkolnych korytarzach kolegom i koleżankom oraz nauczycielom. Również w rodzinach działy się wielkie rzeczy. Wśród zdjęć widać wujka, który wyrzeźbił dla jednej z polskich parafii Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Więcej na temat Orszaku Trzech Króli w Pniewach: http://naszepniewy.com.pl/index/wiadomosc/orszak-trzech-kroli-2018-w-naszych-parafiach

Więcej informacji o OTK 2018 w zakładce  na stronie:  http://orszak.org/aktualnosci/orszak-trze-123.html