WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK 2018

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczki » WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK 2018

WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK 2018

 

W dniach 19.04 - 23.04.2017 uczniowie naszej szkoły pod opieką Magdaleny Ferfet i Joanny Gromadeckiej uczestniczyli po raz drugi w językowym obozie szkoleniowym fundacji Euroweek.

W tym roku obóz odbył się w malowniczej miejscowości Duszniki – Zdrój. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata m. in. z Turcji, Kolumbii, Filipin, Włoch, Tajlandii, Indonezji i Pakistanu. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów, wykładów, zadań w grupach, gier i zabaw oraz prezentacji własnych talentów. Uczniowie uczyli się nie tylko języka obcego ale i tolerancji i akceptacji różnorodności kulturowej. Codzienne kontakty z wolontariuszami umożliwiały również przełamywanie bariery językowej i rozwijania zarówno umiejętności komunikacyjnych jak i społecznych. Poza intensywną pracą na zajęciach był też czas na zwiedzanie. Odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju oraz Park Zdrojowy z  Dworkiem Chopina. Dodatkową atrakcją był również wyjazd do Złotego Stoku, gdzie zwiedziliśmy Kopalnie Złota i zobaczyliśmy podziemny wodospad.

Zwieńczeniem 5-dniowego pobytu było wręczenie uczestnikom certyfikatów, wspólne dzielenie się wrażeniami oraz podsumowanie warsztatów. Nasza szkoła również otrzymała certyfikat EuroWeek-Szkoła Liderów.

 

 

Tegoroczny obóz EuroWeek na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, którzy obiecują, że na pewno wrócą tam za rok :)