BIWAK W ZAJĄCZKOWIE

Jesteś tu: » Strona główna » Wieści ze świetlicy » ROK SZKOLNY 2016/2017 » BIWAK W ZAJĄCZKOWIE

BIWAK W ZAJĄCZKOWIE

W dn. 27.05.2015r. dzieci ze Świetlicy Szkolnej wraz z opiekunkami Elżbietą Hosałą, Natalią Włodarczyk, Magdaleną Gwardyś i Agnieszką Janaszak wyjechały na biwak do gospodarstwa agroturystycznego „Cisawy Koń” w Zajączkowie. 

Punktualnie o 10.00 uczestnicy wycieczki zaczęli swoją sobotnią przygodę na łonie natury. Biwak odbył się w ramach projektu „Używki-nie dziękuję”, który został dofinansowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Oprócz rozrywki, uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko rozumianej profilaktyki oraz sprawdzić się w zadaniach związanych z tą tematyką.

Biwak rozpoczął się od przejażdżki bryczką po lesie. Następnie dzieci skosztowały pysznych słodkości i wyruszyły na leśne podchody, których trasa prowadziła nie tylko wydeptanymi ścieżkami, ale również tymi nieuczęszczanymi przez człowieka. Uczniowie podążali za strzałkami pozostawionymi na drzewach, szukali ukrytych w leśnych zakamarkach kopert z zadaniami. Wychowankowie rozwiązywali rebusy i krzyżówki z zakresu profilaktyki, wykonywali liczne zadania promujące zdrowy styl życia, odpowiadali na pytania dotyczące prawidłowego odżywiania się oraz odgadywali wierszowane zagadki związane z działaniem używek na organizm młodego człowieka. Wśród uczestników zabawy nie było przegranych, wszyscy w tym dniu byli wygranymi. Po trudach związanych z podchodami, dzieci odpoczęły przy ognisku, na którym upiekły pyszne kiełbaski.

Następnie, po odzyskaniu sił, wychowankowie wzięli udział w tanecznej zumbie pod przewodnictwem pani Magdy oraz licznych zabawach, takich jak przeciąganie liny, huśtanie się na linie i rozgrywki piłki nożnej. Miłym zakończeniem biwaku było rozdanie upominków podarowanych przez Urząd Miasta i Gminy Pniewy.

Majowa sobota minęła błyskawicznie – pogoda dopisała, atmosfera była fantastyczna, wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach ok. godz. 16.00 dotarli do domów. Ten dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych wyjazdów świetlicowych.

 

Wychowawcy świetlicy