Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Myślenie Krytyczne

Nauczyciele naszej szkoły, w swojej codziennej pracy, już od wielu lat, koncentrują się na poprawie jakości procesu nauczania-uczenia się m. in. poprzez wdrażanie strategii OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO.

Mając na celu dalsze ulepszanie oraz zwiększanie efektów procesów dydaktyczno-wychowawczych, a także profesjonalizację pracy nauczycieli, wraz z początkiem drugiego semestru roku szkolnego 2020/2021, rozpoczęliśmy wdrażanie MYŚLENIA KRYTYCZNEGO.

Tym samym nasza szkoła dołączyła do sieci placówek Myślenia Krytycznego. Mając na uwadze, ogrom nieprzefiltrowanych informacji, które zalewają nas codziennie, postanowiliśmy rozwijać w naszych uczniach bardzo cenną współcześnie umiejętność – krytycznego myślenia. Ta kompetencja pozwoli młodemu człowiekowi efektywnie funkcjonować w życiu społecznym, jak również podejmować  świadome i odpowiedzialne decyzje w dorosłości.