Wydarzenia

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia

Gratulujemy wszystkim sukcesów!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
czytaj więcej

W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pan Paweł Guzik razem z panem Adamem Woropajem, radnym powiatowym, przekazali 5 rowerów wraz z wyposażeniem do nauki wychowania komunikacyjnego w naszej szkole.

DAR DLA SZKOŁY
czytaj więcej

Zgodnie z tradycją ostatnich lat, tytułem „Przyjaciel Szkoły” honorujemy wszystkie osoby, firmy, instytucje i organizacje jako wyraz naszej wdzięczności za troskę, wsparcie finansowe i różnego rodzaju przedsięwzięcia podnoszące rangę szkoły, wpływające na poziom jej pracy i promujące pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym.

W tym roku szkolnym Kapituła nadająca zaszczytny tytuł „Przyjaciela Szkoły” postanowiła przyznać go pani Emilii Wytykowskiej – Sroce, która swoją życzliwością, ofiarnością i ogromnym zaangażowaniem wspiera pracę grupy teatralnej działającej przy świetlicy szkolnej.

PRZYJACIEL SZKOŁY
czytaj więcej

W czwartek (21 czerwca) odbył się Festiwal Talentów dla klas 6 i 7. Mimo, że nasza szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych ludzi, tylko nieliczni z nich mieli odwagę pokazać swoje nieprzeciętne umiejętności. 

SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW
czytaj więcejCelem Dnia było:

 1. Propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.
 2. Edukacja i popularyzacja wiedzy na temat szkodliwości spożywania alkoholu i innego rodzaju uzależnień, w tym dopalacze.
 3. Propagowanie życia bez agresji i przemocy.
 4. Promowanie zdrowego trybu zycia.

W szkole gościli Funkcjonariusze z Komendy Pniewskiej i Komendy Powiatowej w Szamotułach.

OGÓLNOSZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI POD HASŁEM ,,BEZPIECZNE WAKACJE 2018 – TO WAKACJE WOLNE OD UZALEŻNIEŃ.
czytaj więcej


W poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. odbyły się wybory do zarządu samorządu uczniowskiego 2018/2019
Głosowali uczniowie z klas 3-7 oraz uczniowie z klas 2 oddziałów gimnazjalnych. Spośród 726 uczniów uprawnionych do głosowania, 611 przystąpiło do głosowania. Każdy wyborca miał prawo zaznaczyć maksymalnie 3 kandydatów na karcie do głosowania. Suma wszystkich ważnych głosów to 1631.
Oddano 21 nieważnych kart wyborczych. 

czytaj więcej

Czwartkowe popołudnie dzieci z klasy 2b i 3e spędziły w ogrodzie DDS. Wspólnie z Seniorami brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Było mnóstwo radości i zabawy.


SPORTOWO I WAKACYJNIE U SENIORÓW
czytaj więcej

11 czerwca nauczyciele biorący udział w projekcie Mój autorytet - Mój nauczyciel wzięli udział w podsumowaniu tego przedsięwzięcia. Szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie Psychiczne Nauczycieli.

MÓJ AUTORYTET - MÓJ NAUCZYCIEL
czytaj więcej

Tradycją jest, że naszej szkole organizowany jest wielki Festyn Rodzinny.

W tym roku temat przewodni tp W szkole miło płynie czas.


FESTYN RODZINNY
czytaj więcej

Pod takim hasłem w piątek, 8 czerwca zorganizowano jak co roku, na boisku naszej szkoły festyn rodzinny dla uczniów i rodziców klas I-VII. 
„W SZKOLE MIŁO PŁYNIE CZAS”
czytaj więcej

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyła się w naszej szkole kolejna zbiórka na rzecz podopiecznych Domu dziecka

w Chrzypsku Wlk.

ZBIÓRKA SZKOLNA NA RZECZ PODOPIECZNYCH DOMU DZIECKA
czytaj więcej

18 maja 2018 roku uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach z edukacji prawniczej.


SPOTKANIE Z PANIĄ PRAWNIK
czytaj więcej


W czwartek 18 maja odbyła się w naszej szkole dyskoteka zatytułowana

Muffinka Party. 

MUFFINKA PARTY
czytaj więcej
WYCIECZKA ROWEROWA Z ODJECHANI.TEAM.PL
czytaj więcej

Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez mamę Oli i Franka.


WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE 3A
czytaj więcej

W czwartek 19 kwietnia br. Przedszkolaki z grupy „Żabki” odwiedziły Szkołę Podstawową.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
czytaj więcej

Stało się już tradycją, że dzieci z naszej szkoły, co roku witają wiosnę z Seniorami. W czwartkowe popołudnie wiosnę powitały dzieci z klasy 2b i 3e. Powitanie odbyło się w Parku Miejskim. Jednakże ciepły ubiór poszukiwaczy i  uśpiona przyroda niewiele wskazywały na rozpoczęcie tak wyczekiwanej pory roku…


POWITANIE WIOSNY Z SENIORAMI
czytaj więcej

To już przedostatnie święto społeczności gimnazjum.

MARIANKI 2018
czytaj więcej

Do świąt już tylko kilka dni. Na holu naszej szkoły możemy podziwiać wystawę kolorowych pisanek wykonanych przez uczniów klasy 3a, którzy życzą wszystkim, by Swięta Wielkiej Nocy były radosne, szczęśliwe i rodzinne.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...
czytaj więcej


Codziennie nauki dla uczniów głosił ksiądz Tomasz Staśkiewicz. 

W pierwszym dniu uczniowie byli zaproszeni do odpowiedzi na pytanie: " Co po mnie zostanie?”
Drugiego dnia odbyło się nabożeństwo pokutne i spowiedź dla uczniów klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych, natomiast uczniowie klas I-III wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W ostatnim dniu w czasie mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za miniony czas i prosiliśmy o obfite owoce dla całej społeczności szkolnej.  

czytaj więcej

Od 5 lutego  do 5 marca  uczniowie klas 4-7 pracowali nad projektem matematycznym: „W KRAINIE FIGUR”. Podsumowaniem pracy zespołów uczniowskich są wystawy prac, które można oglądać na  holach budynków C i D  naszej szkoły.
Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć - TUTAJ. 

MATEMATYCZNE WYSTAWY - PODSUMOWANIE PROJEKTU
czytaj więcej

We wtorek i w środę 6 i 7 marca 2018  gościliśmy znajomy teatr cieni LATARENKA z Poznania.


TEATR CIENI ZNÓW W NASZEJ SZKOLE
czytaj więcej

Jak co roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pniewach, przedstawiciele klas IIb i IIIe uczcili Dzień Kobiet, występując 8. marca w Dziennym Domu Seniora. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz kilka dowcipów.


DZIEŃ KOBIET U SENIORÓW
czytaj więcej

W dniach od 2-4 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach muzycznych dla młodzieży organizowanych przez Zespół Mocni w Duchu  z Łodzi.

WARSZTATY MUZYCZNE DLA MŁODZIEŻY W ŁODZI
czytaj więcej

W środę, 7 lutego, uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i  siódmych świetnie bawili się przy muzyce puszczanej przez naszych szkolnych DJ-ów. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz smakołyków i nowość  - seans filmowy.  Na koniec wybrano najlepiej przebranych uczestników dyskoteki. Już czekamy na kolejne taneczne spotkanie.

KARNAWAŁOWE LOVE - W DYSKOTEKOWYCH RYTMACH
czytaj więcej

   Dnia 6 lutego 2018 roku klasa 3h gościła absolwentkę oraz uczennicę Zespołu Szkół Emilii Sczanieckiej. Starsze koleżanki przekazały dzieciom co należy jeść, aby mieć twarde i mocne kości.


KOSTEK
czytaj więcej

24 stycznia odbył się kolejny koncert filharmoniczny. Tym razem uczniowie mogli nie tylko posłuchać muzyki karnawałowej ale również do niej potańczyć :)

MUZYKA KARNAWAŁOWA
czytaj więcej


W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia zorganizowano zbiórkę pieniędzy tytułując ją: Słoik z kasą. 

SŁOIK Z KASĄ
czytaj więcej

We wtorek, 16 stycznia 2018, klasa 6a udała się do Dziennego Domu Seniora, by przystąpić  do realizacji kolejnego zadania ze szkolnego projektu czytelniczego „Poczuj smak dobrej lektury- wgryź się w książkę!”. Tym razem nasi uczniowie odkrywali smaki „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, jednak zamiast owsianego kleiku słynnego Scrooge’a postanowili spróbować zdrowych  i pysznych ciastek owsianych.

CZY SCROOGE POLUBIŁBY OWSIANE CIASTKA? 6A SZUKAŁA ODPOWIEDZI W DZIENNYM DOMU SENIORA.
czytaj więcej

  W czwartkowe popołudnie 4. stycznia, uczniowie z klas 2b i 3e wybrali się do Dziennego Domu Seniora.

KOLĘDOWANIE Z SENIORAMI
czytaj więcej
W środę 10.01.2018r. i czwartek 11.01.2018r. społeczność szkolna miała niesamowitą przyjemność obejrzenia spektaklu teatralno-muzycznego pt. "Piękna i Bestia".


czytaj więcej

Dnia 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. 


PRZYGOTOWANIA DO ORSZAKU TRZECH KRÓLI
czytaj więcej

Nasza szkoła przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do rządowego programu „Aktywna tablica”, którego celem jest  rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.


AKTYWNA TABLICA
czytaj więcej

Nietypowa godzina wychowawcza odbyła się w klasie 4g. Warsztaty na temat „ Mam prawo….” przeprowadziła pani Natalia Stępień z centrum Kultury w Pniewach. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się nie tylko  jakie przysługują im prawa, ale też jakie mają obowiązki.

A. Raczkowska- wychowawca 4g

MAM PRAWO….
czytaj więcej

W grudniu 2017 roku, tydzień przed 99 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego  klasy4e i 4g wraz z wychowawcami udały się do Poznania aby uczcić powstańców i poszerzyć swoją wiedzę na temat tego powstania.

W HOŁDZIE POWSTANCOM WIELKOPOLSKIM
czytaj więcej

We wtorek, tj.12 grudnia, dzieci z klas drugich wspólnie z Seniorami DDS rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 


ŚWIĄTECZNIE Z SENIORAMI
czytaj więcej

Klasa 5a w połowie listopada wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez autorkę projektu PNIEWY BEZ NIENAWIŚCI Natalię Stępień z Biblioteki Publicznej/ Centrum Kultury Pniewy.

Oto nasze prace plastyczne:

5A PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI
czytaj więcej

Atmosferę zbliżajacych się Świąt Bożego Narodzenia poczuły dzieci z kółka artystycznego klasy 3e, które 5 grudnia udały się do Dziennego Domu  Seniorów na wspólne wykonanie ozdób światecznych. 


PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z SENIORAMI
czytaj więcej

Dzięki sponsorom zakupiliśmy do szkoły roboty OZOBOT. Uczniowie uczą się pisać programy programując w ten sposób roboty. 


ROBOTY W SZKOLE
czytaj więcej

Drużyna Szpiku ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach przystąpiła do akcji Szpikowa Paczka. 


DAR SERCA DLA DZIECI Z ONKOLOGII
czytaj więcej

Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klas czwartych i piątych przypomnieli osoby, którym Polska zawdzięcza wolność. Opowiedzieli także o okolicznościach jej odzyskiwania w 1918 roku. Program telewizyjny pod tytułem "Teleexpress Historia" przeniósł nas w odległe czasy i przywołał sylwetki bohaterów, walczących o wolność Polski piórem, szablą, codzienną pracą naukową czy postawą oporu wobec zaborców.


11 LISTOPADA W TELEEXPRESSIE HISTORIA
czytaj więcej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego celem było zwrócenie uwagi młodego pokolenia na fakt, iż wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Niech wydarzenia z przeszłości stanowią dla nas cenną lekcję. Doceńmy poświęcenie ludzi, którzy w imię naszej wolności oddali życie. 
Pamiętajmy  również, że to od nas samych będzie zależeć, w jakim kraju będziemy żyć.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
czytaj więcej

W piątek, tj.10 listopada z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas 1-3.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 1-3
czytaj więcej

W ostatnim czasie klasy trzecie przeniosły się tematycznie do „Dawnej Polski”. Efektem końcowym były zajęcia techniczne, na których uczniowie wykonywali w zespołach warowne budowle według własnego pomysłu. 

W ZAMKOWEJ KRAINIE
czytaj więcej

2 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym koncercie filharmonicznym. Tym razem mogli posłuchać muzyki bałkańskiej.

MUZYKA BAŁKAŃSKA
czytaj więcej

W piątek 27.09.2017 uczniowie klasy 4 g wraz  wychowawcą odwiedzili szkolna bibliotekę. Panie bibliotekarki  ciekawie opowiedziały o książkach zgromadzonych w  bibliotece i zachęcały wszystkich do czytania- bo kto czyta ten wie. Na zakończenie wizyty  uczniowie ofiarowali paniom własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

                                                             Agnieszka Raczkowska wychowawca 4g

4G Z WIZYTĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
czytaj więcej

 

W piątek 13.10.17r. klasę 4a odwiedziła Pani Natalia Stępień z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy. 
Pani Natalia porozmawiała z uczniami o zasadach dobrej komunikacji.

WARSZTATY W KLASIE 4A
czytaj więcej

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, 13 października , liczna grupa uczniów klas I przystąpiła do ślubowania. W uroczystości Pasowania udział wzięli: władze miasta, zaprzyjaźnione instytucje, rodzice i dziadkowie, nauczanie wczesnoszkolne. 


PASOWANIE PIERWSZAKÓW.
czytaj więcej

Dnia 10 października odbyły się w Parku Miejskim w Pniewach Biegi Przełajowe.

Celem imprezy było upowszechnianie masowego biegania wśród dzieci i młodzieży, jako profilaktycznej formy zapobiegania uzależnieniom poprzez ruch na świeżym powietrzu.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ‘’Pniewiak’’ w Pniewach.

BIEGI PRZEŁAJOWE
czytaj więcej

Uczniowie klasy 4g wraz z wychowawcą udali się we wtorek 19.09.2017 do siedziby Straży Miejskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po mieście, zobaczyli jak działa miejski monitoring i w co zaopatrzony jest wóz strażników miejskich. Dziękujemy panu komendantowi Straży Miejskiej za miłą gościnę.

4G Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE STRAŻY MIEJSKIEJ
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |