Wydarzenia

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia

Klasa 5a w połowie listopada wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez autorkę projektu PNIEWY BEZ NIENAWIŚCI Natalię Stępień z Biblioteki Publicznej/ Centrum Kultury Pniewy.

Oto nasze prace plastyczne:

5A PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI
czytaj więcej

Dzięki sponsorom zakupiliśmy do szkoły roboty OZOBOT. Uczniowie uczą się pisać programy programując w ten sposób roboty. 


ROBOTY W SZKOLE
czytaj więcej

Drużyna Szpiku ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach przystąpiła do akcji Szpikowa Paczka. 


DAR SERCA DLA DZIECI Z ONKOLOGII
czytaj więcej

Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klas czwartych i piątych przypomnieli osoby, którym Polska zawdzięcza wolność. Opowiedzieli także o okolicznościach jej odzyskiwania w 1918 roku. Program telewizyjny pod tytułem "Teleexpress Historia" przeniósł nas w odległe czasy i przywołał sylwetki bohaterów, walczących o wolność Polski piórem, szablą, codzienną pracą naukową czy postawą oporu wobec zaborców.


11 LISTOPADA W TELEEXPRESSIE HISTORIA
czytaj więcej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego celem było zwrócenie uwagi młodego pokolenia na fakt, iż wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Niech wydarzenia z przeszłości stanowią dla nas cenną lekcję. Doceńmy poświęcenie ludzi, którzy w imię naszej wolności oddali życie. 
Pamiętajmy  również, że to od nas samych będzie zależeć, w jakim kraju będziemy żyć.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
czytaj więcej

W piątek, tj.10 listopada z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas 1-3.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 1-3
czytaj więcej

W ostatnim czasie klasy trzecie przeniosły się tematycznie do „Dawnej Polski”. Efektem końcowym były zajęcia techniczne, na których uczniowie wykonywali w zespołach warowne budowle według własnego pomysłu. 

W ZAMKOWEJ KRAINIE
czytaj więcej

2 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym koncercie filharmonicznym. Tym razem mogli posłuchać muzyki bałkańskiej.

MUZYKA BAŁKAŃSKA
czytaj więcej

W piątek 27.09.2017 uczniowie klasy 4 g wraz  wychowawcą odwiedzili szkolna bibliotekę. Panie bibliotekarki  ciekawie opowiedziały o książkach zgromadzonych w  bibliotece i zachęcały wszystkich do czytania- bo kto czyta ten wie. Na zakończenie wizyty  uczniowie ofiarowali paniom własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

                                                             Agnieszka Raczkowska wychowawca 4g

4G Z WIZYTĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
czytaj więcej

 

W piątek 13.10.17r. klasę 4a odwiedziła Pani Natalia Stępień z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy. 
Pani Natalia porozmawiała z uczniami o zasadach dobrej komunikacji.

WARSZTATY W KLASIE 4A
czytaj więcej

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, 13 października , liczna grupa uczniów klas I przystąpiła do ślubowania. W uroczystości Pasowania udział wzięli: władze miasta, zaprzyjaźnione instytucje, rodzice i dziadkowie, nauczanie wczesnoszkolne. 


PASOWANIE PIERWSZAKÓW.
czytaj więcej

Dnia 10 października odbyły się w Parku Miejskim w Pniewach Biegi Przełajowe.

Celem imprezy było upowszechnianie masowego biegania wśród dzieci i młodzieży, jako profilaktycznej formy zapobiegania uzależnieniom poprzez ruch na świeżym powietrzu.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ‘’Pniewiak’’ w Pniewach.

BIEGI PRZEŁAJOWE
czytaj więcej

Uczniowie klasy 4g wraz z wychowawcą udali się we wtorek 19.09.2017 do siedziby Straży Miejskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po mieście, zobaczyli jak działa miejski monitoring i w co zaopatrzony jest wóz strażników miejskich. Dziękujemy panu komendantowi Straży Miejskiej za miłą gościnę.

4G  Z WIZYTĄ W  SIEDZIBIE STRAŻY MIEJSKIEJ
czytaj więcej

W piątek rano zaskoczył nas miły list. Dostaliśmy zaproszenie do parku .  Nie mogliśmy się doczekać. Nie mieliśmy pojęcia, kto ten list mógł napisać. Okazało się później, że zaproszenie związane jest z nadchodzącym Dniem Chłopca. 


DZIEŃ CHŁOPCA W 1D
czytaj więcej

 W środę 27.09.klasy: 3d,3e i 3f udały się do auli Liceum Ogólnokształcacego na spektakl kukiełkowy pt."Pniewy w legendach". Zadanie to zostało  zrealizowane przez Pniewskie Stowarzyszenie"Perspektywa" w ramach projektu pn."Brawo my"- Aktywni Seniorzy. 


SPEKTAKL KUKIEŁKOWY
czytaj więcej

W dniu 28 września odbył się pierwszy z cyklu koncert filharmoniczny. Mieliśmy okazję posłuchać muzyki cygańskiej na skrzypcach oraz podziwialiśmy strój i taniec pięknej cyganki.


PIERWSZY KONCERT FILHARMONICZNY
czytaj więcej

Sierpniowe nawałnice, które przeszły nad znaczną częścią Polski, kolejny raz uczyły nas pokory wobec potęgi natury. Niszczycielski żywioł zebrał tragiczne żniwo, pozbawiając przy tym setki rodzin dachu nad głową. Zniszczone zostały olbrzymie połacie lasów. Dramatyczne chwile nie ominęły Wielkopolski. Ucierpiało aż 58 gmin naszego województwa.

 Na prośbę Burmistrza Gminy, doceniając wagę kwestii bezpieczeństwa, niniejszym serdecznie zachęcamy Państwa do dołączenia do grupy użytkowników samorządowego systemu sms-owej informacji o zagrożeniach - SISMS.

Drodzy Rodzice! Szanowni Państwo!
czytaj więcej