"Zaczarowana zagroda" w 2f

W ostatnim tygodniu lutego klasa 2f  wybrała się w podróż po wszystkich kontynentach. Przy okazji omawiania lektury "Zaczarowana zagroda" szczególnie zainteresowała nas  mroźna i tajemnicza  Antarktyda i to właśnie tam postanowiliśmy zostać na dłużej.

Dzieci w czteroosobowych grupach, komunikując się po zajęciach  za pomocą nowych technologii , spotykając się  w wirtualnych pokojach samodzielnie przygotowywały i zbierały wszystkie informacje, aby później wspólnie  stworzyć informacyjne plakaty i makiety.

Wszyscy uczniowie spisali się na medal, dzięki czemu efekt końcowy był fantastyczny. Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta zamieszkują ten mroźny kontynent, jakie temperatury tam panują, zobaczyliśmy lodowe pustynie, poznaliśmy się bliżej z pingwinkami Adeli, powstała również zaczarowana zagroda z całą gromadą wesołych pingwinów.

Bawiliśmy się przy tym świetnie, a wiedza zdobyta w ten sposób zostanie z nami na długo.

Efekty naszej pracy w galerii. Zapraszamy

A.Synowczyńska