,,Klasa w Terenie”

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas 1.

W roku szkolnym 2023/2024 klasy: 1c, 1e i 1f będą brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w Terenie".

Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu.

Projekt ten ma na celu zachęcić nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Projekt ten proponuje 10 różnorodnych zadań do wykonania, z czego my wybieramy min. 5, które musimy zrealizować.

Zadania do wykonania to m.in.:

-obserwacja przyrody,

-plastyka w terenie,

-instrumenty z darów natury,

-zabawa w przyrodników.

Czas trwania: październik 2023r. - maj 2024r.

Realizujący: wychowawcy i uczniowie klas 1c, 1e i 1f

Koordynator: O. Tomczak