XXI Dzień Papieski

10 października obchodziliśmy w Polsce

XXI Dzień Papieski,

który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Nie lękajcie się!”

Również w naszej szkole pamiętaliśmy o tym dniu i o naszym wielkim rodaku, świętym Janie Pawle II.

Na lekcjach religii, uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie postać i nauczanie Wielkiego Papieża oraz znaczenie słów, które wypowiedział na początku swojego pontyfikatu: „Nie lękajcie się!” .

„Nie lękajcie się,  otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”.

Był  też czas radosnego śpiewania piosenek o Janie Pawle II i tych, które Karol Wojtyła sam chętnie śpiewał. Prosiliśmy też świętego Jana Pawła II o orędownictwo w ważnych dla nas sprawach i w intencji naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych czyli nasze „malutkie pokolenie JP2”, wraz z  s. Dorotą, na lekcji religii, nagrali krótką audycję o papieżu Polaku, do wysłuchania której serdecznie zapraszamy Śmiech.