Imieniny: Marii, Marzeny

Pani Jolanta Woropaj została uhonorowana Medalem i Tytułem PTTK Nauczyciel Kraju Ojczystego.

Dnia 21 października 2021r. w Pałacu Małachowskich w Warszawie odbyła się niecodzienna uroczystość, która została przygotowana przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

Wśród zaproszonych gości była Pani Jolanta Woropaj, jedna z 25 osób wyróżnionych w kraju za wieloletnie rozwijanie krajoznawstwa i turystyki w środowisku lokalnym. Nauczycielka otrzymała Medal i Tytuł PTTK Nauczyciel Kraju Ojczystego, który wręczyli Pan Jerzy Kapłon, Prezes PTTK w Warszawie oraz Pani Joanna Bilewska, Dyrektor Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie. Podczas uroczystości przekazano następujące informacje dotyczące nagrodzonej nauczycielki :

Pani Jolanta Woropaj jest nauczycielem geografii w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach i od 34 lat prowadzi społecznie Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne PTTK.  Jest to najliczniejsze koło w Oddziale PTTK w Szamotułach, bo liczy prawie 100 członków. Wychowankowie Pani Jolanty Woropaj w ciągu roku biorą udział w ponad 20 imprezach krajoznawczo – turystycznych, takich jak: rajdy piesze, marsze na orientację, konkursy, turnieje, olimpiady. W tej dziedzinie uczniowie osiągają sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym, co sprawia nauczycielce ogromną satysfakcję oraz zachęca do dalszej pracy na rzecz krzewienia turystyki i krajoznawstwa  wśród  młodzieży szkolnej.

To zaszczytne odznaczenie przyznano Pani Jolancie Woropaj w roku 2020, ale ze względu na pandemię wręczono je dopiero teraz. Gratulujemy ogólnopolskiego wyróżnienia. Życzymy wszystkiego najlepszego i jeszcze więcej sukcesów.

Lucyna Węglarz