Dzieci listy piszą :)

Wymiana wiadomości w tradycyjny sposób wydaje się w dzisiejszych czasach czymś zupełnie zbędnym. W dobie Internetu i telefonów komórkowych, pisanie listów zupełnie zanika.
Pamiętać jednak należy, że istnieją takie sytuacje, w których tradycyjnie, odręcznie napisany list jest najlepszym środkiem komunikacji i wyrazem szacunku do adresata.
30 maja br. klasa 3 a wybrała się na wizytę do swoich kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie. Uczniowie, od kilku tygodni korespondowali ze sobą, pisząc do siebie ciekawe listy. Dzięki temu doświadczeniu doskonalili umiejętność planowania wypowiedzi, zbierania myśli i dobierania słów. A przede wszystkim poznali kolegów i koleżanki z pobliskiej szkoły.
W miniony poniedziałek uczniowie mieli okazję, aby w końcu poznać się osobiście. Trzecioklasiści z Chełmna przywitali nas bardzo miło. Nasz pobyt rozpoczął się od pysznego poczęstunku i rozmów przy kubku herbaty. Następnie, dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne. Po gorących owacjach, zostaliśmy zaroszeni do wspólnych gier, zabaw i układów tanecznych. Uczniowie oprowadzili nas po szkole oraz po swojej miejscowości. Nasz wyjazd zakończyliśmy na boisku szkolnym, gdzie rozwijaliśmy naszą sprawność fizyczną z elementami rywalizacji.
Nasza niedaleka podróż do Chełmna na długo pozostanie w pamięci uczniów. Oczywiście, już nie możemy się doczekać rewizyty naszych przyjaciół Śmiech.