Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Marsze na orientację w Łęknie.

Dnia 17 października 2022r. odbyła się w Łęknie X Impreza na Orientację w nieznane w ramach Pucharu Polski Młodzieży.

Szkołę Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 40 uczniów, 1 absolwent i 3 nauczycieli (K. Syk, E. Krumryk, J.Woropaj).

Głównym celem imprezy było:

- doskonalenie czytania mapy topograficznej Gminy Zaniemyśl,

- ćwiczenie umiejętności posługiwania się kompasem w terenie.

Uczniowie pokonywali 2 etapy dzienne startując w kategorii TD i TM. Mimo pochmurnej pogody i trudnej trasy nikt nie zgubił się w lesie. Najważniejsze jest to, że w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych wszyscy aktywnie wypoczywali na świeżym powietrzu.

Następne marsze na orientację odbędą się 23 października 2022r, na które zapraszamy uczniów naszej szkoły.

Opiekun SKKT – PTTK : Jolanta Woropaj