Wyprawa 4. „Na ryby, na grzyby…”*

Październik przywitał nas bardzo ładną pogodą. 1 października duża grupa członków Szkolnego Koła Rowerowego udała się na kolejną wyprawę.

Z Pniew przez Lubocześnicę, Niemierzewo i Józefowo dojechaliśmy do Lubosza, a stamtąd poprzez Chudobczyce dostaliśmy się na plażę nad jeziorem w Zamorzu. Po drodze, która wiodła głównie leśnymi duktami, była okazja na grzybobranie, uczniowie  znaleźli piękne okazy kani (nazywanej u nas sową). Nad jeziorem już paliło się  ognisko. Niespodzianką były też soki i słodycze, którymi obdzielił nas uczestnik wycieczki pan Adrian Buliczak. Poza pieczeniem kiełbasek, chłopcy – zapaleni wędkarze, ustawili na pomoście stanowisko wędkarskie. Udało się złapać kilka ryb, choć niezbyt okazałych rozmiarów, wszystkim zwrócono wolność i wypuszczono do jeziora.

Dziękujemy panu Krzysztofowi Obrockiemu za przygotowanie ogniska, a panu Adrianowi Buliczakowi za słodki poczęstunek.

Opiekę nad uczniami sprawowali p. Klaudia Buszkiewicz-Michalak, p. Wacław Kwaśny i p. Dariusz Norek.

*Taką piosenkę śpiewano w dawnym telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów

D.N.