XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 07.10.2022 r. uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do edukacyjnej akcji obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, której głównym celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja, była dla uczniów okazją, do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W akcji tej udział wzięli uczniowie klas: IV –VIII.

Nasi uczniowie chętnie włączyli się do działań. Przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych doskonale się przy tym bawiąc. W piątek zostały przeprowadzone „egzaminy” z tabliczki mnożenia -każdy uczeń wchodząc do klasy musiał poprawnie podać wynik mnożenia. Klasy IV przystąpiły do pierwszego etapu konkursu „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji i fajnej zabawy.