Konkurs "Moje Powstańcze Korzenie".

W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczennice klasy 8E zrealizowały projekt medialny pod tytułem „Moje Powstańcze Korzenie – Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”.

Organizatorem konkursu jest Wojewoda Wielkopolski, TVP Poznań, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Instytut Pamięci Narodowej. Paulina, Martyna i Amelia skupiły się w swoich działaniach na postaci pana Stanisława Niegolewskiego - powstańca wielkopolskiego, żołnierza I i II wojny światowej. Uczennice przeprowadziły i udokumentowały wywiad z wnuczką powstańca panią  Anną Mądrą, która zdradziła nam sekrety powstańczego życia swojego dziadka.

Film został wysłany do organizatora, a my czekamy na opinię i werdykt. Po ogłoszeniu wyników udostępnimy film na stronie internetowej szkoły.

M. Białkowski