My dream town - Moje miasto marzeń

Moje miasto marzeń

CELE PROJEKTU:

-rozwijanie kreatywności i wyobraźni
- wykonanie plakatu z planem miasta marzeń

- utrwalanie i poszerzanie słownictwa związanego z nazwami sklepów oraz budynkami użyteczności publicznej

CZAS REALIZACJI PROJEKTU
 (od – do):

kwiecień/maj 2023

PLANOWANY SPOSÓB
PREZENTACJI:

Gazetka w sali 308D i szkolna strona internetowa

OPIS PROJEKTU/ETAPY:

Zadania nauczyciela:
1)Przeprowadzenie lekcji z nazewnictwem budynków użyteczności publicznej oraz sklepów z wykorzystaniem rutyny myślenia krytycznego 10x2

2) zadania dla uczniów:

- wykonanie plakatu –„My dream town” z wykorzystaniem poznanych słów

- rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

Podsumowanie

Uczniowie klas trzecich w kwietniu i maju 2023r. wzięli udział w szkolnym projekcie z języka angielskiego  "My dream town”. Wcielając się w rolę architektów, planistów i urbanistów zaprojektowaliplakatyz wykorzystaniem poznanych podczas zajęć nazw budynków użyteczności publicznej i sklepów.

Uczniowie podczas realizacji projektu wykazali się kreatywnością. Mogliśmy wspólnie podziwiać miasta marzeń pełne zieleni, cukierni, wesołych miasteczek.

Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie oraz inspirujące projekty i życzę, aby Wasze plany miast marzeń zostały w przyszłości zrealizowane.

Zdjęcia wykonanych prac poniżej.

Realizacja projektu

Uczniowie klas trzecich w kwietniu i maju 2023r. wzięli udział w szkolnym projekcie z języka angielskiego  "My dream town”.Głównym celem projektu było rozwijanie wyobraźni w połączeniu z utrwalaniem słownictwa w języku angielskim.

Wcielając się w rolę architektów, planistów i urbanistów trzecioklasiści zaprojektowaliplakatyz wykorzystaniem poznanych podczas zajęć nazw budynków użyteczności publicznej i sklepów.

J. Gromadecka