Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Wakacje z bilardem

W czasie wakacji Wiktor Kaczmarek z klasy 6c nie zwalniał tempa.

W dniach 6-9 lipca wziął udział w ogromnym międzynarodowym turnieju PARDUBICE STABEDO OPEN. Do rywalizacji stanęło prawie 300 zawodników!
Wiktor zakończył zmagania na 17 miejscu i jest to największy sukces w jego bilardowej karierze. Podczas tego turnieju pniewianin pokonał Andrzeja Stolarczyka - Mistrza Polski Biznesu w kategorii PRO i prawie zwyciężył z Mistrzynią Polski 9 bil, Izabelą Łącką.
W dniach 18-20 sierpnia Wiktor brał udział w VIII Międzynarodowy Festiwalu Bilardowym w Kielcach.
W ramach niego rozegrane zostały dwa turnieje: East European Billiard Council Junior Cup 2023 i Dynamic Billard Best of the East.
W turnieju juniorskim zagrało 54 graczy z Polski, Czech, Słowacji i Łotwy. W tych zmaganiach Wiktor zajął 5 miejsce przegrywając ze zwycięzcą turnieju Michałem Wiechem 4 do 5. Do zdobycia pucharu w tych prestiżowych zawodach zabrakła jedna wygrana partia. Następnego dnia Wiktor wziął udział w kolejnym turnieju. Tym razem nie juniorskim. Ze swojej grupy wyszedł z pierwszej lokaty. Tutaj należy dodać, że w tym gronie był również Wojciech Szewczyk - Mistrz Świata w bilard 10 bil. W fazie pucharowej spotkał się z kolejnym zawodnikiem formatu światowego - Wiktorem Zielińskiem. Ten mecz nasz Wiktor przegrał rezultatem 4 do 5.

Ostatnie dni wakacji Wiktor spędził w Jaworznie. Tam szlifował swoje umiejętności pod okiem  kilkunastokrotnego Mistrza Świata w trikach bilardowych i snookerowych – Bogdana Wołkowskiego.

Te wakacje to czas zbierania cennych doświadczeń. Wiktor dostarczał emocji na najwyższym poziomie. Przed nim Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, na które jedzie już w październiku. Trzymajcie kciuki!