Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego.

Dnia 08 października 2023r. odbył się XXXVI Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 62 uczniów i 6 nauczycieli (K. Bernat, E. Krumryk, A. Rogalska, K. Syk, L. Węglarz, J. Woropaj), którzy w tym dniu pracowali społecznie.

Celem imprezy było:

- uczczenie pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919,

- popularyzowanie turystyki kwalifikowanej,

- spotkanie sympatyków czynnego wypoczynku.

Trasa rajdu biegła z Lusówka, wzdłuż jeziora Lusowo do Ośrodka Val di Sole w Lusowie. Po drodze zwiedziliśmy Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie oraz odwiedziliśmy grób Generała Józefa Dowbora - Muśnickiego (naczelnego dowódcy Powstania Wielkopolskiego). Na mecie jedliśmy smaczną zupę grochową i wywalczyliśmy 14 nagród indywidualnych w różnych konkurencjach sprawnościowych.

Nagrody w postaci sprzętu sportowego zdobyli następujący uczniowie :

Rembacz Kacper kl.4e, Mrówka Mikołaj kl.5b, Cebernik Julia kl.5c, Chorążyczewska Natasza kl.5c, Maślak Wiktor kl.5d, Kaczmarek Aleksandra kl.6a, Nowak Julia kl.6b, Kokoszanek Franciszek kl.6b, Kowalka Zuzanna kl.6c, Ochla Rita kl.6c, Skrzypek Borys kl.6d, Bilewska Laura kl.7a, Nowak Lena kl.7d, Nowak Nicola kl.7d.

Otrzymaliśmy również puchar za najliczniejszą i najaktywniejszą drużynę rajdową.

Uczeń klasy 6e, Igor Szkudlarek zabrał na rajd składaną wędkę, którą wraz z kolegami łowił małe rybki. Podczas całej imprezy towarzyszyła nam piękna pogoda. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Pniew. Już planujemy udział w następnym rajdzie, który odbędzie się 18 listopada 2023r. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do uprawiania turystyki pieszej w dni wolne od zajęć lekcyjnych.

Opiekun SKKT – PTTK: J. Woropaj

Działanie w ramach projektu #SzkołaPamięta2023