Niezwykłe spotkanie w 2e

Dzień 25 .10.2023r. klasa 2e zapamięta na długo. W tym dniu przybyły do naszej klasy dwa urocze psiaki, jeden duży, drugi mały.

Pieski przybyły w towarzystwie wolontariuszki Pani Sandry i behawiorysty Pana Szymona z Domu Tymczasowego Ławica z Grzebieniska. W Domu tym znajdują się pieski po przejściach: porzucone, źle traktowane, niechciane….. Pan Szymon opowiedział dzieciom smutne historie przebywających tam zwierzaków. Radosne też były, kiedy pieski zostają adoptowane.

Spotkanie obejmowało też tematykę opieki nad psiakami, ich potrzeb, warunków do prawidłowego rozwoju itp. W podziękowaniu za przemiłe i radosne spotkanie dzieci przekazały Panu Szymonowi Chraplewskiemu karmy, kocyki, zabawki, pościele…. Zbiórka przerosła  oczekiwania. Darów zebrało się bardzo dużo. Każde dziecko z klasy przekazało dar dla milusińskich z fundacji.

Przemiłym akcentem było pogłaskanie i przytulenie naszych czworonożnych gości. Pani Ewelinie Buliczak bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

B.Wieczorek