4e w Poznaniu.

17 listopada klasa 4e wybrała się na wycieczkę do Poznania.

Jednym z punktów wyjazdu było zwiedzanie stadionu oraz muzeum Lecha Poznań. Dzieci mogły poznać ciekawostki związane ze stadionem oraz wejść tam, gdzie zwykły kibic nie wchodzi. Poczuliśmy się jak zawodnicy ukochanej drużyny. Zasiedliśmy w szatni ( największej w Polsce) oraz byliśmy w sali, gdzie odbywają się konferencje prasowe. Dużym przeżyciem było wejście na murawę, która….była akurat wymieniana Śmiech.

Kolejnym punktem wycieczki była Brama Poznania.

Brama Poznania to multimedialne muzeum, które opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie znaleźliśmy tam eksponatów. Historię państwa polskiego poznaliśmy w nowoczesny sposób z wykorzystaniem multimediów i światła. Rozwiązywaliśmy też ciekawe zadania.

To była bardzo udana wycieczka. Nie możemy doczekać się następnej, którą mamy już zaplanowaną Śmiech.

P. Kolanoś