Pasowanie na Czytelnika

Wzorem lat ubiegłych, na przełomie listopada i grudnia, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Podczas wizyty w bibliotece panie bibliotekarki przedstawiły zasady korzystania z księgozbioru. Dzieci rozwiązywały krótkie zagadki, następnie wypożyczyły swoje pierwsze książeczki. W prezencie każdy pierwszoklasista otrzymał kolorową zakładkę. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa została uwieczniona na zdjęciu z magicznym ołówkiem, który towarzyszył podczas uroczystości.

Bardzo nas cieszy, że od dnia pasowania nieustannie gościmy w bibliotece pasjonatów książek z pierwszej klasy. Mamy nadzieję, że ich zapał nie minie i dzięki literaturze będą poznawać niesamowity świat wyobraźni.

L. Chudziak, K. Syk