PROJEKT: AKADEMIA ROZWOJU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W GMINIE PNIEWY

CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU

Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

Główny cel projektu: podniesienie jakości kształcenia przez rozwój kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i języków obcych z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z uczniem z zasosowaniem technologii informacyjno –komunikacyjnych.

Korzyści dla szkoły: w ramach projektu  zaplanowano stworzenie dwóch pracowni geograficznych, jednej pracowni fizycznej, czterech pracowni matematycznych, jednej pracowni chemicznej  oraz doposażenie dwóch pracowni biologicznych i dwóch matematycznych, a także zakup sprzętu niezbędnego do indywidualizacji pracy z uczniem o szczególnych potrzebach edukacyjnych oraz objęcie nauczycieli szkoleniami i studiami podyplomowymi nauczycieli.

Adresat projektu: uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach, którym stworzono możliwość udziału w zajęciach  pozalekcyjnych z przyrody, geografii, biologii, fizyki, chemii, matematyki i języków obcych oraz w zajęciach specjalistycznych (logopedycznych, korekcyjno – kompensacyjnych, rewalidacyjnych i psychoedukacyjnych).

Czas realizacji projektu w naszej szkole: 01.09.2018 – 30.06.2020

Projektodawca: Fundacja Dar Edukacji