NA MARSZACH W NOWEJ RÓŻY UCZYLIŚMY SIĘ CZYTAĆ MAPĘ TOPOGRAFICZNĄ.

Dnia 27 października 2019r. w Nowej Róży koło Nowego Tomyśla odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Turystycznych Marszach na Orientację.

Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało 14 uczniów, 4 absolwentów i 2 nauczycieli (E. Krumryk, J. Woropaj). Celem imprezy było doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą topograficzną oraz kompasem. Uczniowie brali udział w dwóch etapach dziennych w lasach o zmiennej przebieżności. Startowali w kategorii TD (młodsi) i kategorii TM (starsi). Niektórzy z nich byli na marszach pierwszy raz i mieli obawy, że zgubią się w lesie. Jednak szczęśliwie dotarli do mety, na której otrzymali ciepły posiłek. Kolejny raz uczniowie spędzili wolny czas w lesie, godnie reprezentując naszą szkołę w marszach na orientację zorganizowanych przez Oddział PTTK w Szamotułach.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj