WARSZTATY PLASTYCZNE Z PANIĄ DANUTĄ KRUGER

W czwartek 28 listopada uczniowie z kółka plastycznego naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które przeprowadziła zaprzyjaźniona artystka, Pani Danuta Kruger.

Tematem prac była „Kolorowa jesień”. Uczniom temat bardzo się spodobał, ponieważ już wcześniej wykonywali różne prace plastyczne związane z tą tematyką.

Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy, mając do dyspozycji profesjonalne podobrazia, farby, pędzle oraz szpachtułki.

Każdy słuchał cennych wskazówek i rad malarski. Barwne plamy, kładzione odważnie na płótna zaczęły przybierać kształt drzew, alejek i pięknych pejzaży. Dzieci były zaskoczone widząc, jak wielką rolę spełnia sposób położenia farb na płótnie, a lekkie „muśnięcie” wystarczy, żeby wyczarować pień drzewa czy ławeczkę w parku. Pani Danuta każdemu dziecku udzieliła wskazówek i „czarodziejskim” pędzlem dotknęła płótna. Uczniowie byli dumni ze swoich przepięknych dzieł.

Bardzo dziękuję Pani Danucie Kruger za poświęcony czas i cenne wskazówki oraz pragnę podziękować rodzicom za olbrzymie zaangażowanie i wsparcie.

Jolanta Nizio