NOWI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W ostatnim tygodniu listopada 2019 roku biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych. Zostali oni uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Poznały również różne ciekawostki związane z książkami i biblioteką. Uczniowie mogli po raz pierwszy wypożyczyć książkę.

Następnie panie bibliotekarki ogromnym, magicznym ołówkiem dokonały pasowania każdego z uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali w prezencie kolorową zakładkę do książki.

Wierzymy, że zachęcimy najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz podróży do fantastycznych i baśniowych krain, znajdujących się na stronach czytanych przez nich książek.

Lidia Chudziak i Katarzyna Syk