IRLANDIA W SZKOLE

WSPÓŁREALIZUJĄCY:

PROBLEM-
-TEMAT PROJEKTU:

Irlandia w szkole -projekt zewnętrzny  realizowany we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej

CELE PROJEKTU:

Pogłębianie wiedzy na temat Irlandii: zwyczajów i tradycji świątecznych, symbolów narodowych

Poznanie genezy Święta św. Patryka

Porównywanie polskich i angielskich zwyczajów Bożonarodzeniowych

Poznanie tańców irlandzkich

CZAS REALIZACJI PROJEKTU
 (od – do):

Grudzień 2019-marzec 2020

PLANOWANY SPOSÓB
PREZENTACJI:

Szkolna strona internetowa

OPIS PROJEKTU/ETAPY:

1) Zadania nauczyciela:
Przeprowadzenie lekcji o zwyczajach i tradycjach Święta Bożego Narodzenia i św. Patryka

2) zadania dla uczniów:

- Przygotowanie zakładki do książki z symbolami Irlandii

- Porównywanie polskich i angielskich zwyczajów Bożonarodzeniowych

3) Spotkanie z przedstawicielką fundacji -poznanie tańców irlandzkich (uczestnicy zajęć rozwijających)

PODSUMOWANIE PROJEKTU

W tym roku szkolnym uczniowie klas drugich z języka angielskiego realizowali projekt zewnętrzny Irlandia w szkole we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej. Patronat honorowy nad projektem objął Konsulat Irlandii w Poznaniu. Celem projektu było pogłębianie wiedzy na temat Irlandii: zwyczajów i tradycji świątecznych, symboli narodowych, a także poznanie obchodów święta św. Patryka. Podczas realizacji projektu uczniowie porównywali polskie i irlandzkie zwyczaje Bożonarodzeniowe, oglądali prezentacje i filmy o kraju nazywanym też Zieloną Wyspą. W ramach realizacji projektu odbył się konkurs na zakładkę z symbolami Irlandii.

Bardzo ciekawą lekcję przeprowadził dla swoich rówieśników w klasie 2d Jan Kędzierski, który urodził się w Irlandii. Janek przyniósł pamiątki rodzinne, zdjęcia a także inne ciekawe gadżety związane z Irlandią.

Teraz trochę retrospekcji -zapraszam do fotorelacji.

(JG)

Boże Narodzenie w Irlandii -My Christmas Calendar