Imieniny: Marii, Marzeny

ZOSTALIŚMY WYRÓŻNIENI NA PODSUMOWANIU WSPÓŁZAWODNICTWA POWIATÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W POZNANIU.

Dnia 10 grudnia 2019r. w Poznaniu odbyło się podsumowanie XXI Edycji Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka.

Pani Jolanta Woropaj, nauczycielka geografii ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach i jej wychowankowie (Filip Kończak, Maksymilian Frąckowiak, Mateusz Duda, Michał Bialik) oraz czterej zawodnicy z powiatu wolsztyńskiego zostali zaproszeni na tę uroczystość.Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Pan Tomasz Wiktor podziękował im za zdobycie I miejsca w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Lesznie i zdobycie I miejsca w Finale Centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Zakopanem. Najwyższy wynik zdobyty w olimpiadzie w znacznym stopniu przyczynił się do zajęcia I miejsca przez Powiat Szamotulski (na 35 powiatów) oraz zajęcia I miejsca przez Województwo Wielkopolskie (na 16 województw) w rywalizacji sportowo-turystycznej.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów zdobytych piąty rok z rzędy przez uczniów Jolanty Woropaj w turystyce i krajoznawstwie na szczeblu wojewódzkim i krajowym.