1D U WETERYNARZA

27 lutego klasa 1d wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego ITAL-VET, który jest niedaleko naszej szkoły.

Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza. Uświadomienie, że zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które też chorują oraz wymagają pomocy i leczenia. Obejrzeliśmy gabinet weterynarza, dowiedzieliśmy się na czym polega jego praca. Pan weterynarz Artur Maślak opowiedziała nam o sposobach pielęgnacji zwierząt domowych.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia. Gabinet wyposażony jest w sale badań RTG i USG. Posiada również laboratorium do badań krwi. Największe wrażenie na uczniach wywarła sala operacyjna i szpital dla zwierząt.

Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, chętnie opowiadali o swoich zwierzakach i ich problemach ze zdrowiem. Pan weterynarz podkreśliła również konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Cała klasa pięknie dziękuje panu Arturowi za poświęcony czas i bardzo pouczające spotkanie!