Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data upamiętnia uchwalenie przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  najważniejszego w historii dokumentu  w całości poświęconego dzieciom - Konwencję o prawach dziecka.

Poznaj konwencję:

Czy znasz swoje prawa? Sprawdź, klikając w poniższe obrazki.

Czy wiesz, że …

Praw dzieci na świecie chroni organizacja humanitarna UNICEF. W swoich działaniach kieruje się postanowieniami Konwencji o prawach dziecka. Każdego dnia pracownicy UNICEF działają w 190 krajach i terytoriach, nierzadko w najtrudniejszych miejscach na ziemi, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Poznaj historię UNICEF