Szkolna Liga Powstańcza – zakończona. Znamy już wyniki!

Tegoroczne obchody Święta Szkoły miały inną formę. Uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali zadania Szkolnej Ligi Powstańczej - TUTAJ. Znamy już jej wyniki.

Swoje zbiorowe zdjęcie w galowych strojach przesłały za pośrednictwem wychowawców 24 klasy, 4 z nich były w pełnym składzie osobowym.

W indywidualnym konkursie wiedzy na temat Patrona Szkoły i Powstania Wielkopolskiego wzięło udział 234 uczniów w dwóch grupach wiekowych, co uczyniło ten konkurs jednym z największych pod względem liczebności w historii naszej Szkoły.

Wśród uczniów młodszych najlepsze wyniki uzyskali:

Bartosz Prętki z 4e (16 punktów na 17 możliwych do zdobycia)

oraz troje uczniów z wynikiem po 15 punktów:

Bartosz Gęzikiewicz  (4b)

Martyna Kaniewska (4c)

Tomasz Schmidt (4c).

W grupie starszej najlepsi spośród 173 piszących okazali się:

Piotr Banach (8a) (zdobył 26 z 27 możliwych punktów)

Bartosz Bławat (8b) – 23 punkty,

Maksymilian Guzowski (7d)iDawid Nowak (8d)  - ex aequo  po  22 punkty.

Komisja konkursowa odnotowała również, że dwie klasy przystąpiły do testu ze stuprocentową frekwencją.

Odbyły się dwie  dodatkowe konkurencje. W konkursie plastycznym na plakat promujący Patrona wzięło udział 13 uczniów (z klas 4c, 4d, 5a, 7a, 7b,7d,7e).

Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Kędzia (kl. 7b).
Wyróżnienia jury przyznało Marcelowi Jóźwiakowi(kl. 4d) oraz  Wiktorowi  Rembaczowi(7d).

W grze „Ku wolności” spróbowało swoich sił dwóch uczniów.

Najaktywniejszymi „oddziałami powstańczymi” okazały się klasy 7e (215 zdobytych punktów), 7b (208 punktów) i 7a (204 punkty). Na zwycięski zespół po powrocie do nauki stacjonarnej czeka nagroda Dyrektora Szkoły.

Serdecznie gratulujemy wszystkim indywidualnym i zbiorowym zwycięzcom.

Dziękujemy Uczniom i Wychowawcom, którzy wzięli udział w naszych rozgrywkach, upamiętniając w ten sposób bohaterskie czyny swoich przodków przed 102 laty.