Byliśmy na marszach w Ostrolesiu.

Dnia 13 czerwca 2021r. w Ostrolesiu odbyła się XXI Szamotulska Impreza na Orientację „Samino 2021”.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 35 uczniów, którymi opiekowało się 3 nauczycieli (L.Idziak, L. Węglarz, J. Woropaj). Uczniowie startowali w kategorii TD i TM. Należało pokonać dwa etapy dzienne w lesie o zmiennej przebieżności. Mimo że niektórzy z nich byli na marszach pierwszy raz, bez problemu poradzili sobie z odnajdywaniem punktów kontrolnych w lesie i bezpiecznie dotarli do mety.

Uczniowie odnieśli następujące sukcesy:

Kategoria TD:

I miejsce drużynowo: O. Piechota kl. 6a, A Araszkiewicz kl. 6a,

III miejsce drużynowo: A. Czekała kl. 7f, M. Chamczyk kl. 7f, Z. Kałek kl. 7f,

IV miejsce drużynowo: K. Śmigielski kl. 5b, T. Śmigielski kl. 6a, F. Araszkiewicz kl. 6a,

V miejsce drużynowo: G. Matysiak kl. 6e, A Synowiec kl. 6e, L. Nowak kl. 6e.

Kateroria TM:

III miejsce drużynowo: P. Przybylski kl. 8d, K. Wojciechowski kl. 8d.

Widzimy, że aktywny wypoczynek w dni wolne od zajęć lekcyjnych cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Dnia 19 czerwca 2021r. wybieramy się na następną imprezę krajoznawczo-turystyczną po regionie szamotulskim. Będzie to rajd pieszy  z metą w Jaryszewie, na który zapraszamy uczniów klas od IV do VIII.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj