Lekcja terenowa w Ośrodku Przyrodniczo- Leśnym w Dąbrowie

W poniedziałek, 20 września klasy 3a i 3c wybrały się do ośrodka w Dąbrowie, aby wziąć udział w nietypowej lekcji przyrodniczej.

Zajęcia zaczęły  się od wędrówki leśnymi ścieżkami i rozpoznawaniu gatunków drzew. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia szkółki leśnej.

Następnie podopieczni dowiedzieli się kilku ważnych i przydatnych faktów na temat kleszczy. Okazuję się, że nie taki diabeł straszny jak go malują;) Spacerując po lesie, dzieci miały okazję przekonać się, jak ważnym surowcem (zarówno dla gospodarki i człowieka) jest drewno. Pan leśniczy przeprowadził na ten temat interesującą debatę wśród trzecioklasistów.

Uczniowie doskonale poradzili sobie również  z testem pt. „Jak prawidłowo należy zachowywać się w lesie?”. Pan leśniczy podczas naszej pieszej wędrówki cierpliwie odpowiadał na pytania dociekliwych amatorów przyrody.

Po wyczerpującym spacerze, uczniowie posilili się kiełbaską z ogniska. Miło było wspólnie usiąść w kręgu i porozmawiać na temat leśnych wrażeń.

Po kulinarnej przerwie pan Piotr Woźniak, strażak OSP Psarskie zaprezentował teoretyczne oraz praktyczne wiadomości z zakresu pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczniowie mieli okazję przekonać się, ile wysiłku wymaga uciskanie klatki piersiowej osoby poszkodowanej.

Na zakończenie naszego pobytu, wszyscy wspólnie spędziliśmy czas na zabawach i grach sportowych. To był bardzo aktywny i miły dzień Śmiech.

Justyna Bromber i Agnieszka Kobierska