Żegnaj lato, witaj jesień

W ostatnią niedzielę, czyli 26 września 40 uczniów oraz 4 nauczycieli (A. Rogalska, A. Wendt, M. Wendt, L. Węglarz) wybrali się na XLII Wielkopolski Zlot Turystów „Na Powitanie Jesieni 2021” z metą w Chrzypsku Wielkim.

Rajd został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Szamotułach przy współpracy:

• Starostwa Powiatowego w Szamotułach
  • Urzędu Miasta i Gminy Pniewy
  • Urzędu Gminy w Chrzypsku Wielkim
  • Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
  • Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Notecka”
  • Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Chrzypsku Wielkim.

Celami rajdu była promocja walorów krajoznawczych i historii regionu szamotulskiego i Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, popularyzacja czynnych form wypoczynku, umacnianie więzi koleżeńskich, obchody Światowego Dnia Turystyki, popularyzacja odznak turystycznych.

Nasza duża grupa wędrowała szlakiem zielonym z punktu widokowego w Łężeczkach do Chrzypska. Piękna pogoda spowodowała radość na twarzach uczniów. Wesoło dotarliśmy na miejsce.

Na mecie czekało na nas wiele atrakcji - konkursy, w których uczniowie brali udział:

• na najliczniejszą drużynę
  • trofeum rajdowe
  • krajoznawczy
  • nawlekanie igły
  • próba śruby
  • strzelanie z mega procy
  • piosenkę turystyczną.

We wszystkich konkurencjach brali uczniowie udział, ale rywalizacja była bardzo duża, gdyż na mecie było 420 uczestników.

Nagrody zdobyli: Paweł Zuzek (5c) i Martyna Musiał (4c) – II miejsce w Próbie Śruby.

Do domu wróciliśmy zadowoleni i czekamy na następny rajd.

Napisała i foto L. Węglarz