Wycieczka do Poznania klasy 3b i 3e

Dnia 5.10.2021r. klasy 3b i 3e zwiedzały w Poznaniu, na Cytadeli, Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań.

Uczniowie zachwycali się uzbrojeniem wojennym, mundurami żołnierskimi i całym arsenałem zbrojnym. Dalsze zwiedzanie kontynuowali w Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Tam też z zaciekawieniem obserwowali, w południe, poznańskie Koziołki na wieży Ratusza, na Placu Kolegiackim. Dużą przyjemnością okazał się zakup pamiątek na Starym Rynku.

Wycieczka okazała się bardzo ciekawa ze względu na tematykę i nawiązanie do przeszłości ,o której trzeba pamiętać.  Nasza szkoła nosi przecież imię Powstańców Wielkopolskich.

Barbara Wieczorek, Natalia Roszyk