• Odwiedziny: 6402094

„Czyste powietrze” Greencraft

W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 brali udział w miniprojekcie ekologicznym „Czyste powietrze” Greencraft organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Celem zajęć projektowych było rozwijanie postaw ekologicznych, technicznych oraz badawczych, poznanie źródeł odnawialnej jak i nieodnawialnej energii, promowanie wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej oraz poznanie sposobów przeciwdziałania smogowi.

W trakcie zajęć okazało się, że dzieci posiadają wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Potrafią je wymienić i wiedzą, że są ważne dla przyszłości naszej planety. Doświadczenia przez nich wykonane oraz ekspresja plastyczna i techniczna pokazały ,że ekologia nawet najmłodszym uczniom naszej szkoły nie jest obca.