Dwa łyki rowerowej statystyki

Szkolne Koło Rowerowe rozpoczęło swoją działalność pod koniec września 2021 r.

W czasie wycieczek poznajemy naszą Małą Ojczyznę - Ziemię Pniewską, doskonalimy bezpieczne nawyki młodych rowerzystów w ruchu drogowym, a przede wszystkim aktywne i zdrowo spędzamy czas wolny.

Wycieczki Koła rozpoczynają się zawsze w sobotnie przedpołudnie o godz. 9.00.

Na czas zimowy wyjazdy trzeba było zawiesić, ale już od 5 marca ponownie wróciliśmy na rowerowe ścieżki. Przy okazji otwarcia nowego sezonu przytaczamy krótką statystykę działań w I półroczu:

- jesienią odbyło się 5 wyjazdów;

- na rowerach spędziliśmy łącznie ponad 15 godzin;

- przejechaliśmy w tym czasie 109 kilometrów;

- wyprawy miały różne liczby uczestników, były osoby które jeździły systematycznie oraz takie, które

pojechały z nami tylko raz. Łącznie było to 20 uczniów: 18 chłopców i 2 dziewczyny;

- największa liczba uczestników pojedynczego wyjazdu to 14 osób;

- najmniej uczestników zgromadził ostatni jesienny wyjazd - 6 osób;

- gdyby przeliczyć wyprawy na „osobogodziny” to wyjdzie, że ich uczestnicy spędzili łącznie 159

godzin  na zdrowej rowerowej rekreacji zamiast np. przed komputerem;

- w czasie wycieczek odwiedziliśmy 19 miejscowości i przekraczaliśmy granice 3 powiatów;

- trzeci wyjazd zakończył się wielkim piknikiem przy ognisku;

- obok opiekunów Koła w wyprawach wzięło też udział troje rodziców.

W nowym sezonie z pewnością wypraw będzie dużo więcej. Wszystkich chętnych zapraszamy. Informacje o wyjazdach i karty zgody rodziców otrzymacie u p. Wacława Kwaśnego i p. Dariusz Norka.

Dzisiejsza notatkę ilustrujemy niepublikowanymi do tej pory zdjęciami z ostatniego jesiennego wyjazdu nad jeziora w Koninie i Zamorzu.

D.N.