Jak miło i pożytecznie spędzić czas?

Dnia 23 kwietnia 2022r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej to okazji uczniowie naszej szkoły z kl. 6 b i 5 c wraz z opiekunami wybrali się na rajd rowerowy. Trasa biegła przez Dąbrowe, Zgierzynkę do Posadowa.

Celem naszego wyjazdu było połączenie pracy społecznej z wypoczynkiem. Po dojeździe do Zgierzynki zostaliśmy serdecznie przyjęcia przez Radę Rodziców kl. 6b oraz koordynatorów akcji państwa Macieja i Renatę Kończaków.

Wyposażeni w instruktaż, mapki i worki podjęliśmy pracę podlegającą na zbieraniu i segregowaniu śmieci na trasie Zgierzynka – Posadowo. Podczas drogi do Posadowa mieliśmy kilka atrakcji tzn. odwiedziliśmy farmę fotowoltaiczną, plantację borówki oraz rozmawialiśmy z leśnikiem nt. terenów leśnych okalających te okolice i wyrębu lasu.

Po tym był czas na odpoczynek, jazdę konną w Posadowie i pyszne słodkości.

W drodze powrotnej przeszliśmy wśród pięknych, wiosennych pól do punktu widokowego w Zgierzynce, gdzie Pani Sołtys opowiedziała nam o tym miejscu.  Mogliśmy obejrzeć przez gogle 3D obrazy pięknego Uroczyska Zgierzynieckiego. Następnie były gry i zabawy, kiełbaska z ogniska. Wszystko super smakowało!

Chcemy w tym miejscu podziękować rodzinie p. Matysiaków, p. Sołtys, p. M. R. Kończakom, p. Kozubowskiej K. oraz wspierających nas p. Małgosi i Tomkowi z synem za życzliwość, możliwość wspólnej zabawy i bycia razem serdecznie dziękujemy!!!

Opiekunowie:

A. Mikołajczak