Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Wiosenny rajd rowerowy – PCK – SP Pniewy.

W sobotnie przedpołudnie grupa uczniów SP Pniewy członków PCK – Drużyny szpiku wybrała się na rajd rowerowy.

Celem rajdu było zwiedzanie uroczyska zgierzynieckiego, wspólna zabawa, podziwianie piękna przyrody, słuchanie śpiewu ptaków – szczególnie żurawi. Był to czas spędzony inaczej niż zwykle (czyli przed komputerem czy telewizorem). PCK – Drużyna szpiku troszczy się nie tylko o chorych, ale także o dzieci, którym przygotowują okolicznościowe upominki. Pomagający wolontariusz musi mieć siłę fizyczną, ale także sprawność intelektualną. Rajd jest tego dobrym przykładem i propozycją do naśladowania.

Pozdrawiamy wszystkich

Andrzej Mikołajczak