• Kalendarium

Poniedziałek, 2024-05-06

Imieniny: Beniny, Filipa

Wiktor brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

W dniach 6-8.06 na Hali Widowiskowo- Sportowej w Krotoszynie odbyły się  XXV Bilardowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.

W ciągu 3 dni zmierzyło się  blisko 120 uczestników z 29 drużyn, z 19 klubów w 4 kategoriach sportowych.

W poniedziałek 6.06 zawody rozpoczęły się od rozgrywek drużynowych. Wiktor wraz z dwoma kolegami Dominikiem Pflaum i Patrykiem Łozowickim reprezentowali klub TG SOKÓŁ BRODY. Na drodze po puchar stanęli zeszłoroczni mistrzowie i wicemistrzowie. Nasi chłopcy pokazali swoje umiejętności i zwyciężyli te pojedynki. W półfinale niestety przegrali z zespołem UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, zdobywając ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski UKS.
Kolejnego dnia Wiktor jako jedyny reprezentował TG SOKÓŁ BRODY, walczył indywidualnie. Do fazy ćwierćfinału nie przegrał żadnego pojedynku. W walce o 3 miejsce został pokonany przez Szymona Gawła z UKS Miłek Wiślica. Jego przygoda w rozgrywkach zakończyła się na 5 miejscu. Jest to najwyższa z dotychczasowych lokat Wiktora na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.