Kawiarenka komiksowa

Pod koniec pierwszego półrocza Maja Biesiada z kl. 7 D przyniosła na lekcję historii kilka starych komiksów o dziejach Polski.

Majka, która sama uwielbia czytać, chciała w ten sposób zaciekawić i zachęcić kolegów do sięgnięcia po lekturę, co jak wiemy nie jest łatwym zadaniem. Pomysł spodobał się nauczycielowi – miłośnikowi komiksów i posiadaczowi  pokaźnego zbioru takich ilustrowanych historii.

Od początku nowego półrocza zaczęła działać w sali 107C wyjątkowa czytelnia. Chętni uczniowie mogli przyjść w każdy wtorek i czwartek po lekcjach i skorzystać ze zbioru prawie stu komiksów. Wśród popularnych wydawnictw rozrywkowych, jak „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i A’tomek”, „Kapitan Kloss” czy „Star Wars”, połowę dostępnych  wydań zajmuje tematyka ściśle historyczna. Szczególnie ciekawe są wśród nich komiksy opowiadające o II wojnie światowej i latach powojennych wydane w formie atrakcyjnej  dla młodzieży przez Instytut Pamięci Narodowej.

Dodatkową zachętą dla czytelników była malinowa herbata i  czekolada na gorąco, którymi byli częstowani w czasie lektury. Niekiedy na stołach pojawiały się przyniesione przez uczniów ciastka albo pieczone przez dziewczęta babeczki. Przez kilka miesięcy komiksowa kawiarenka była licznie i systematycznie odwiedzana.

D.N.