• Odwiedziny: 6431911

Wyprawa 2. „Augustowskie noce”*

W sobotnie przedpołudnie 17 września odbyła się druga wycieczka Szkolnego Koła Rowerowego.

Tym razem wybraliśmy głównie leśne szlaki w okolicach Pniew. Przez Chorzewo i Augustowo dotarliśmy do lasów leśnictwa Lubosz. Pan Wacław Kwaśny – doświadczony myśliwy – opowiadał nam o jesiennych zwyczajach zwierząt. Dowiedzieliśmy się o gatunkach zwierzyny żyjącej w lasach, przez które przejeżdżaliśmy. Są tu jelenie, daniele, a nawet wilki. W drugiej połowie września odbywają się rykowiska – głośne gody jeleni. Jednak, żeby je usłyszeć i być może zobaczyć, musielibyśmy przyjechać tutaj w nocy. Tym razem opowieść pana Wacława musiała nam wystarczyć.

Na kolejną sobotę zaplanowana została wycieczka z ogniskiem. Oby pogoda dopisała.

*tytuł notatki zapożyczony z polskiej piosenki powstałej  w  latach sześćdziesiątych XX w.