Wyprawa 3. „Żegnaj lato na rok”*

W sobotę 24 września po raz trzeci ruszyliśmy na leśne drogi w okolicy Pniew.

Dwa dni wcześniej – 22 września - zakończyło  się astronomiczne lato i rozpoczęła się jesień. Postanowiliśmy na pożegnanie lata urządzić piknik z ogniskiem. Liczna grupa członków Szkolnego Koła Rowerowego udała się z Pniew przez Konin na leśną polanę koło Buszewa. Jest tam specjalnie przygotowane miejsce na ognisko należące do Koła Myśliwskiego „Darz Bór” z Otorowa. Jesteśmy tam zawsze mile widziani. Na miejscu czekało już przygotowane ognisko oraz pyszny domowy placek. Pachnące aromatycznym dymem pieczone kiełbaski smakowały wybornie. W miłej atmosferze spędziliśmy czas przy ognisku i pokrzepiliśmy się przed powrotną drogą.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Obrockim -  Pani Annie Obrockiej za pyszne domowe ciasto, a panu Krzysztofowi Obrockiemu za przygotowanie ogniska.

* tytułu dla notatki użyczyła  znana polska piosenka

D.N.