Ślemy do Was pozdrowienia

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi powoli w niepamięć. Łatwiej jest napisać SMS, komunikować się przez portale społecznościowe.

Zapominamy, że korespondując tradycyjnie rozwijamy kreatywność, ćwiczymy pisownię i piękne kaligraficzne pismo. Pocztówki są również czymś trwałym, mogącym stać się wspaniałą pamiątką na długie lata.

Taką pamiątkę pragną mieć uczniowie klasy 4f, którzy 4 października 2022r. na lekcji języka polskiego przystąpili do realizacji międzyszkolnego projektu edukacyjnego. Projekt polega na wymianie widokówek pomiędzy szkołami z całej Polski oraz stworzeniu pocztówkowej mapy naszego kraju.

Na zajęciach przypomnieliśmy zasady prawidłowego adresowania, poprawności zapisu pozdrowień na pocztówkach. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę.

Teraz pozostaje tylko z niecierpliwością czekać  na kartki od  koleżanek i kolegów z innych szkół.