ClassVR

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 6d odbyli wirtualną podróż do wybrzeży Ameryki. Na okręcie Krzysztofa Kolumba przeżyli swoją pierwszą, morską przygodę.

Pracownia ClassVR zakupiona w ramach Laboratoriów Przyszłości pozwala uczniom przenosić się w czasie i zmieniać miejsca pobytu. Spod piramid Starożytnego Egiptu przenosić się na ulice współczesnego Paryża, zajrzeć do wnętrza ludzkiego organizmu, obejrzeć najwybitniejsze dzieła światowego malarstwa, nawet stąpać po powierzchni Księżyca. Przygotowanie zajęć w pracowni VR wymaga od nauczycieli wiedzy technicznej, wyobraźni i cierpliwości. Ale warto. Nagrodą są uśmiech i ekscytacja dzieci, które z wypiekami na twarzy czekają na kolejne podróże po wirtualnej rzeczywistości.