Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej w Szamotułach.

Dnia 27 września 2022r. odbyła się w Szamotułach Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentował Oliwier Gorący (kl.8h) i Adam Czekała (absolwent z ubiegłego roku).

Celem imprezy było :

- propagowanie piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości,

- popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki wśród młodzieży regionu.

W ramach olimpiady rozegrane zostały następujące konkurencje :

- test krajoznawczy,

- test topograficzny i zadania z terenoznawstwa,

- kolarski tor sprawnościowy,

- pomiar odległości w terenie.

Uczeń Oliwier Gorący zdobył VI miejsce, a Adam Czekała II miejsce i wspólnie z Filipem Kończakiem, Oskarem Naskrętem, Michałem Bialikiem (absolwentami Gimnazjum im. ks. Mariana Maciejewskiego w Pniewach) będzie reprezentował powiat szamotulski w etapie wojewódzkim olimpiady, który odbędzie się 1 października 2022r. w Lesznie.

Zawodnicy przygotowywali się do zawodów z Jolantą Woropaj – nauczycielką geografii.

Gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w dalszej rywalizacji.

Opiekun SKKT – PTTK : Jolanta Woropaj