Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Lesznie

Dnia 1 października 2022rr. odbyła się w Lesznie Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Powiat szamotulski reprezentowali: Filip Kończak, Oskar Naskręt, Michał Bialik, Adam Czekała (absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pniewach) oraz 2 zawodników z Ostroroga.

Głównym celem zawodów było:

- propagowanie czynnego wypoczynku,

- wyłonienie 3 najlepszych drużyn na finał ogólnopolski olimpiady w Zakopanem.

Etap wojewódzki olimpiady obejmował następujące konkurencje :

- test krajoznawczy o Wielkopolsce, Polsce, Powstaniu Wielkopolskim,

- kolarski tor sprawnościowy,

- marsze na orientację.

Drużyna w składzie: Filip Kończak, Oskar Naskręt, Michał Bialik zdobyła II miejsce i kolejny raz będzie reprezentowała województwo wielkopolskie w finale ogólnopolskim olimpiady, który odbędzie się na początku listopada 2022r. Zawodnicy przygotowywali się do olimpiady z wieloletnim nauczycielem geografii – Jolantą Woropaj.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu, życzymy powodzenia w Zakopanem !!!

Opiekun SKKT- PTTK : Jolanta Woropaj